FORGOT YOUR DETAILS?

Hava Filtresi

Hava filtresi ; atmosferde bunan havanın motorun içine geçmeden önce toz, parçacık, zerrecik gibi maddelerin silindirler içerisine girmesini engeller. Hava filtresi nin görevi ise motorun tüm çalışma koşullarında motora olan gerekli havayı istenilen bir şekilde süzmek ve motora nefes aldırmaktır. Hava filtresinin aracın fazla yakıt tüketmesinde direkt etkisi vardır. Özelliğini yitirmiş, kirli hava filtresi aracın maksimum verimle yanmasına engel olacağından motor performansını da olumsuz yönde etkiler. Motorda basit bir yedek parçaymış gibi görünen hava filtresi kirlendiğinde, motora kirli hava girmesine neden olur. Motora kirli hava girdiği için oksijen miktarı yetersiz kalır ve silindirlerin içindeki yanma kalitesi de azalır ve motorda güç kaybına neden olur.

POWERCORE® FILTRE ELEMANLARI
PowerCore® Donaldson'ın en yenilikçi filtrasyon teknolojisidir. PowerCore filtre elemanları benzersiz Ultra-Web® nanofiber  teknolojisi ile yeni medya paketleme uzmanlığını bir araya getirerek endüstriyel filtre pazarında hiç görülmeyen devrim niteliğinde bir filtrasyon teknolojisi meydana getirmiştir. Geleneksel filtre torbaları ve kartuşları dramatik bir şekilde terk edilerek tercih edilen PowerCore ile kullanılan benzersiz Ultra-Web filtre medyasının oluklarının yüzeyinde -düşük mikron boyutlu- derinlik yüküne sahip geleneksel tipte filtre medyasında daha fazla toz tutulur. Yükün yüzeyde tutulması filtre temizleme işlemini muazzam ölçüde kolaylaştırır. Daha iyi şok silkelemeli temizleme, daha düşük basınç düşüşü ve enerji kullanımı sağlar. PowerCore filtre elemanının değiştirilmesi 3'e kadar saymak kadar kolaydır. PowerCore filtre elemanları çok hafiftir ve toplama ünitesinin temiz bölmesi tarafından erişim sağlanır. Kolay. Hızlı. Temiz. Alet veya kafes gerektirmez!

Temel özellikler:

  • Daha küçük
  • Daha Şık
  • Bakımı Kolay
  • Uygun Maliyetli

ULTRA WEB
Ultra-Web Filtreleri 2 kata kadar daha uzun süre dayanır. Düz selüloz veya selüloz/sentetik (80/20) filtre medyası harmanları gibi derinlik yüküne sahip malzemeden filtrelerde basınç düşüşü yüksektir ve hızla artar. Ultra-Web nanoelyaf teknolojisi, nano incelikte boşluklara sahip elyaf yapısı sayesinde olağanüstü yüzey yükleme kapasitesi ve üstün toz tahliye özellikleri sağlar. Filtrasyon alanındaki bilim adamları çok daha uzun süreli periyotlar boyunca düşük çalışma basıncı düşüşü ile yüzey yüklemesi niteliklerini araştırdılar. Sonuç olarak, ağ benzeri nanoelyaf teknolojisi sayesinde Ultra-Web filtreleri normal filtrelerden 2 kata kadar daha uzun süre dayandı.

belenco mutfak tezgahi
mutfak dolabi modelleri
TOP